Kam na výlet

Město Vyškov 15 minut

Jedno z nejmenších okresních měst v České republice a přesto v něm lze najít spoustu zajímavého. Pro milovníky historie nabízí město návštěvu vyškovského muzea, kde se dovíte vše o jeho historii. Kousek od muzea se nachází vyškovský ZOO park, který se pyšní 81 druhy zvířat se 452 chovanými jedinci. Součástí Zoo parku je také DINOPARK, který Vás provede dalekou historií. Pro sportovně založené návštěvníky bude zajisté cílem výletu Aquapark s různými atrakcemi a tobogány. Pokud dáváte přednost ještě aktivnější dovolené, tak se z Vyškova můžete vydat na cyklostezku "Srdcem jižní Moravy" vedoucí přes Jedovnice až do Blanska.

více na www.vyskov-mesto.cz

Město Vyškov

Slavkov U Brna 20 minut

Ve vzdálenosti necelých 15km můžete navštívit bojiště u Slavkova, kde se roku 1805 odehrála "Bitva tří císařů", ve které vyhrál slavný francouzský vojevůdce Napoleon I. Bonaparte. Na slavkovském bojišti se utkal s rakouským císařem Františkem I a ruským carem Alexandrem I. Jedním z míst, které můžete navštívit a připomene Vám bitvu u Slavkova, je Stará pošta, kde přijal Napoleon rakouského vyslance a bylo dohodnuto příměří. Dalším místem připomínajícím bitvu je Mohyla míru, která byla postavena na počest obětem této bitvy. V neposlední řadě lze navštívit samotné město Slavkov u Brna. V něm si můžete prohlédnout zámek, kde je mnoho památek připomínajících bitvu.

více na www.austerlitz.org

Slavkov U Brna

Drahanská vrchovina 40 minut

Olšany jsou jednou ze 12ti obcí sdružených pod mikroregion Drahanská vrchovina. Pro milovníky aktivní dovolené je v okolí několik cyklostezek i turistických tras. Ty Vás dovedou například do Přírodního parku Říčky, popř. k olšanskému rybníku, ve kterém je možno se vykoupat.

více na www.drahanskavrchovina.cz

Drahanská vrchovina